İK Atölyesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri 2012 yılında Pelin Vardarlıer tarafından kurulmuştur. Firmamız İstanbul merkezli olarak çalışmaktadır. İK Atölyesi, sürekli öğrenen, yeni fikirler üreten, yenilikçiliğin ve değişimin takipçisi olan; İnsan Kaynaklarını kendine kariyer edinen yeteneklerin buluştuğu ve yetiştirildiği bir iş platformudur.

İK Atölyesi, genç yeteneklere ulaşmak için önemli bir araç olmasının yanı sıra iş hayatına ilk defa adım atacak olan yönetici adayları için; insan kaynakları süreç ve işlemlerini uygulayabilecekleri ve deneyimleyebilecekleri bir sahadır.

İK Atölyesinin amacı, İnsan Kaynakları yönetiminin işletme içerisindeki rolünün bütün çalışanlar ve yöneticilerce anlaşılmasını sağlamaktır.

İK Atölyesi; İnsan Kaynakları yönetimi fonksiyonlarının firmalarda uygulanış biçimlerini ve ilgili fonksiyonların oluşturulma, yürütme, denetlenme ve kontrol aşamalarını simüle etmek üzere çalışmalar yapar. Bu çalışmalarda her atölye, ayrı bir fonksiyonun üzerine odaklanarak, gerçek hayattan örnek uygulamalarla ve bu uygulamaların teorik altyapılarının derinlemesine işlenmesiyle hayata geçirilir.

Atölye Çalışmalarımız, her atölyenin bir koçu ve her hafta gruptan başka birinin göreve geçeceği moderatörlük modeliyle yürütülmektedir.

İK Atölyesi olarak bu noktada bizim görevimiz, İnsan Kaynakları alanında atölye çalışmalarıyla desteklenen bir atmosferin içinde yer almak isteyenleri bir araya getirmek ve “Bir İK Profesyoneli” olmayı hedefleyen geleceğin lider adaylarına önemli bir deneyim, eğitim ve gelişim fırsatı sunmaktır.

İK Atölyesi üyesi olmanızdan çalışmalarımıza katılmanızdan mutluluk duyarız. 


Pelin Vardarlıer 1983 yılında İstanbul’da doğdu. 

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri bölümünde 2006 yılında tamamladı.
2008 yılında Londra’da Bell International Institute’de 6 ay genel ve iş İngilizcesi eğitimi aldı. 

2009 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Genel İşletmecilik bölümünde yüksek lisans yapmaya başladı. “Çelik Sektörünün Önemi ve Bir Araştırma” konulu yüksek lisans projesini 2011 yılında tamamlayarak mezun oldu. 

2009-2010 döneminde Sinpaş Grup bünyesinde Çelik & Çelik A.Ş. firmasında insan kaynakları uzmanı olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde insan kaynakları işlevlerinin yerine getirilmesinin yanı sıra Toplam Kalite yönetiminde ISO 9001:2008 kalite sistem dokümanlarının oluşturulmasından, uygulanmasına kadar ilgili süreçte yönetim temsilcisi olarak görev aldı. 

2010-2012 yılları arasında Secretcv.com firmasında insan kaynakları departmanında çalışma hayatına devam etmiştir. Seçme ve yerleştirme, performans yönetimi, eğitim ve kariyer planlaması süreçlerinin uygulanmasından ve yönetiminden sorumlu olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Beykent Üniversitesi İşletme yönetimi doktora programında öğrenci olarak başladığı akademik kariyerine devam etmektedir.

Liderliğin örgütsel vatandaşlık ve işten ayrılma niyeti üzerindeki etkisinde güvenin rolü (Öneri Dergisi, Ocak 2012, İstanbul), Yetenek yönetiminin performans değerlendirme sistemi ile kullanımının çalışan bağlılığı üzerinde etkileri (8. Uluslararası Stratejik Yönetim Konferansı, Haziran 2012, Barselona) ve Kuruluş yeri faktörünün çağrı merkezleri başarısına etkilerinin araştırılması (12. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Eylül 2012, İzmir) çalışmalarında bulunmuştur.

She was born in 1983 in Istanbul. She studied Labor Economics and Industrial Relations Uludağ University, and graduated in 2006. In 2008, she got General and Business English training for 6 months at Bell International Institute in London. In 2009, she started to do her master degree at General Business Management in Bahceşehir University. After she had completed her master project called “The Importance of Steel Industry and a Research” in 2011, she graduated. In the period 2009-2010, she started to work as a human resources specialist at Celik&Celik Inc. that is part of Sinpas Group. Within this period, in addition to carry in got the functions of human resources, she took charge as the management representative during the process of both formation and application of quality system certificates at total quality management ISO 9001:2008. In 2010, she started to work as a specialist of human resources in the company of Secretcv.com. She has been responsible for Selection and Placement, Management of Performance, Planning of Education and Career. Since 2011, she has been continuing her academic career as a PhD. student at Business Management in Beykent University.

Etkinlik Takvimi

 

Special`ist
[Varsayılan Reklam] İK Atölyesi Sponsor Köşesi
[Varsayılan Reklam] İK Atölyesi Sponsor Köşesi
Elemanonline

 
Bu site Kaleydoskop Dijital Ajans tarafından hazırlanıyor.
Ana Sayfa  | Hakkımızda | Atölyeler | Sunumlar | Makaleler  | İK Takvimi  | İK Atölye TV | İletişim 
 
     
   İK Atölyesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri © 2012 - Tüm hakları saklıdır.
   İçerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.